Hayat Boyu İlerleme Derneği - HAYATBİLDER yeni projelerle gönüllü gençleriyle birlikte ilerlemeye devam ediyor. Hayat Boyu İlerleme Derneği - HAYATBİLDER 2012 Şubat döneminde Polonya Ulusal Ajansına başvurusu yapılan “LODZ – The City of Multicultural Color Madness” isimli Gençlik Programları Eylem 1.1 Gençlik Değişimleri projesi kabul edilmiştir. Hayat Boyu İlerleme Derneği - HAYATBİLDER Başkanı Kürşat ÇİFTÇİ proje ile ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu:

Derneğimiz tarafından yürütülen projelere bir yenisini daha eklemekten dolayı mutluyuz. Ülkemiz ve Avrupa Komisyonu merkezli teklif çağrısına çıkılan bir çok alanda projeler hazırlarken bazı projelerimizin değerlendirme aşamasında olması, kabul edilen projelerimizin uygulamasının devam etmesi ve bu süreç içerisinde yeni projelerimizin kabulü bizlere ayrı bir motivasyon oluşturmaktadır. Projelerimizde bizlerle ortaklık kuran ve projelerimize böylece güç katan ilimizdeki kamu kurum ve kuruluşlarına, sivil toplum kuruluşlarına teşekkür ediyoruz.

Projemiz Gençlik Programları Eylem 1.1 Gençlik Değişimleri projesidir. Proje Türkiye, Polonya ve Litvanya ortaklığında gerçekleşecektir. Proje kapsamında Kahramanmaraş fotografları Polonya’nın LODZ şehrinde sergilenecek ve şehrimizin güzelliklerinin tanıtımı yapılacaktır. LODZ şehrindeki sergiye Kahramanmaraş’ın tarihi ve turistik yörelerinin yansıtılabilmesi için hareketlilik öncesi ilimizin hedef bölgelerinde gençler tarafından fotograf çekimleri gerçekleştirilecek ve hazırlıklı bir şekilde Polonya’ya gidecektir. Hayat Boyu İlerleme Derneği adına 7 kişilik gençlik grubunun katılımıyla gerçekleşecek projede gençler Polonya’nın LODZ şehrini de fotograflayarak bu şehirde sergiler açacaktır. Proje kapsamında 27.05.2012 – 02.06.2012 tarihleri arasında Polonya’ya gidecek gençlik grubu derneğimiz tarafından bir haftalık fotograf eğitimine alınarak fotograf çekim teknikleri hakkında katılımcı gençlere kurs verilecektir. Ayrıca derneğimizi temsilen bir üyemiz 09Mayıs 2012 – 11 Mayıs 2012 tarihleri arasında Polonya’ya hareketlilik gerçekleştirecek ve proje ortağı ülkelerden yetkililer ve Polonya Ulusal Ajansı yetkilileri ile ön hazırlık ziyareti toplantısı gerçekleştirecektir. Projede görev alan gençlere uluslar arası geçerliliği olan YOUTHPASS sertifikası verilecektir.

Projede gönüllü olarak görev alan derneğimiz üyesi gençlere çalışmalarında başarılar ve iyi yolculuklar diliyoruz.