Projemiz kapsamında İspanya, İtalya, Macaristan ve Almanya’ya giden eğitimcilerimiz yurtdışı hareketlilikleri sonrasında koordinatör kuruluş olan Afyonkarahisar Halk Eğitimi ve Akşam Sanat Okulu başkanlığında; Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Açık öğretim Daire Başkanı Mehmet  Zeki Yemenici, Afyonkarahisar İl Milli Eğitimi Müdürü Metin YALÇIN ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürü Veysi ÇİVİLİBAL’ın katılımıyla;  05-06-07 kasım 2016 tarihlerinde Kadıköy Halk Eğitimi Merkezi ev sahipliğinde  Proje Uygulama Platformu çalıştayında buluştu.

Çalıştaya Dernek Yönetim Kurulu Başkanımız Kürşat ÇİFTÇİ, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Emrah TEKİN ve Yönetim Kurulu Üyemiz Necat ÖNDER katılım gerçekleştirmiştir. Program boyunca yapılan atölye çalışmalarında ve sonrasında düzenlenen çalıştayda derneğimiz adına yurtdışı hareketliliklere katılan üyelerimizin raporlarının sunumları yapılmış ve çalıştaya katkılar sağlanmıştır. Proje konsorsiyum içerisinde tek sivil toplum kuruluşu olarak yer alan derneğimiz proje faaliyetleri boyunca olumlu,  başarılı bir proje gerçekleştirilmesinde tecrübesiyle iyi uygulamaların gerçekleşmesine katkılar sağlamıştır.

Çalıştayda proje konsorsiyum üyesi olan

Afyonkarahisar Halk Eğitimi ve Akşam Sanat Okulu

Hayat Boyu İlerleme Derneği

İstanbul Kadıköy Halk Eğitim Merkezi

Adana Cumhuriyet Halk Eğitim Merkezi

Samsun Alaçam Halk Eğitim Merkezi

Hakkari Yüksekova Mesleki Eğitim Merkezi

Burdur Çavdır Ali Nuri Sayın Halk Eğitim Merkezi

Kahramanmaraş Afşin Mesleki Eğitim Merkezi

Adana Cumhuriyet Halk Eğitim Merkezi  çalışanları ve Kadıköy Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerinin büyük ilgi gösterdiği çalıştay mini konserle son bulmuştur.

Avrupa Birliğindeki durum ve iyi örnekler bütün yönleri ile tartışılarak yeni proje ve işbirliklerinin geliştirilmesi yönünde karalar alınmış ve gelecek planlamaları yapılmıştır.