Avrupa Birliği Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Grundtvig Programları (Yetişkin Eğitimi) 2011 İrtibat Semineri kapsamında 30.11.2011 – 04.12.2011 tarihleri arasında HAYATBİLDER adına üyemiz Ümmü KARAOĞLAN Belçika’nın Alden Biesen şehrinde Storytelling as a tool for adult learning and integration - Hikâye anlatımı yoluyla yetişkinlerin eğitimi başlıklı Grundtvig irtibat seminerine katılmıştır. 

Seminerde Avrupa’nın 20 farklı ülkesinden yetişkin eğitimi sağlayan kuruluşlardan alanında uzman 58 katılımcı projelerin son başvuru tarihi olan 21 Şubat 2012 yılı için hazırladıkları Grundtvig projelerine ortak bulmak adına katılım gerçekleştirmiştir. Proje fikirlerinin paylaşıldığı ve proje ortaklıklarının sağlandığı seminer sonrasında kurumlar 2012 yılı başvuru dönemi için projelerini belirlemişlerdir.

Derneğimiz The Strangers - Yabancılar başlıklı göçmenlerin hayat hikâyelerini içeren projeyi 6 farklı Avrupa ülkesinden 8 farklı kurum ve kuruluşla birlikte başvuru yapmayı kararlaştırmıştır. 

Proje ortakları:

Türkiye Hayat Boyu İlerleme Derneği 

Norveç  Work Research Institute 

Norveç  Oppland county library

Finlandiya University of Helsinki

İrlanda  Institute of Conflict Research

İtalya  Teatro di Anghiari

İtalya  Institute della Aujtobiografia

Belçika University College of Mechelen

Projeyi başarılı bir şekilde sonuçlandırmayı ve uygulamayı umuyor emeği geçen üyelerimize teşekkür ediyor çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Hayat Boyu İlerleme Derneği Yönetim Kurulu